Satış Eğitimi Satışı Geliştirir Mi? satis egitimi yontemi code 845x321

Satış Eğitimi Satışı Geliştirir Mi?

Satış Eğitimi Satışı Geliştirir Mi?

 

Maalesef hayır.

Sıradan satış eğitimleri satışı geliştirmez. Satış ekibine nasıl oturup kalkacağını, kendine inanmasını, motivasyonu yüksek tutmasını tembihleyen, hatta ve hatta kendine inanmasını öğütleyen, başarılı insanları taklit ederek, dik durmasını, müşterinin gözünün içine bakmasını, müşteri ile aynı hareketleri yapmasını, güçlü el sıkışmasını söyleyen modası geçmiş zayıf eğitimler satışı geliştirmez.

Ekibe gereğinden fazla motivasyon veren alkışlı, atlamalı zıplamalı eğitimler, ekibe, “Bu motivasyon başarı getirecek.” Şeklinde lanse edilen eğitimler, daha da büyük hayal kırıklıklarına sebep olur.

“Koşarak duvarın içinden geçebileceğine inandırılan ekipler, sadece duvara daha hızlı çarpacak ve sahada daha moralsiz, başarısız, kuruma ve ürünlere, şirketin fiyatlara inancını yitirmiş bir ekip olarak müşteri ve iş kaybetmeye devam edeceklerdir.”

 

CODE Satış Geliştirme Eğitimleri Satışı Arttırır Mı?

Kesinlikle evet.

CODE Satış Mühendisliği satış eğitimleri, 10 yıllık satış mühendisliği, insan dinamikleri, kronik satın alma sorunlarına özel geliştirilmiş çalışılmış yöntemler, sektörlere özel müşteri karar alma mekanizmaları ve yeni nesil satın alma davranışları üzerine tasarlanmış bir işi geliştirme programıdır.

İçerisinden her türlü satış aracının, (sunum, teklif, e-mail, web sitesi, katalog, broşür, telefon konuşması, toplantı talebi, toplantı yönetimi, satış takibi teksti…)  Bilimsel etkinliğinin arttırılması, mevcudun test edilmesi, hatta satış görüşmelerini matematiksel olarak başarısını ölçümleyecek check listlerini barındırır.

“Satış ekiplerini motive eden en büyük etken başarıdır.”

Başarılı olmalarını sağlayacak elle tutulur, sektöre özel örneklenebilir uygulamaları yazılı olarak ellerine verip, eğitim içerisinde uygulama yöntemlerini, örnekleri ile anlattığımızda, sahada ilk hafta sonrasında motivasyon artışı gözlemlenir.

Aşağıdaki özel uygulama haritası ile eğitimin önce kendilerinin, sonra kurumlarının ve devam eden süreç içerisinde,  tamamen sektörlerinin özelinde olduğunu görmeleri, eğitim içerisinde anlatılan teknikleri sahiplenmelerini garanti eder.

CODE Satış Mühendisliği satış geliştirme ekipleri, en az 20 yıl tecrübeli ve en az 10 temel sektörde saha deneyimi olan partner eğitmenler tarafından verilir. Daha önce binlerce kez, fiyat itirazı almış, on binlerce kez müşteriye katile ve fiyat / performans farklarını sahada izah etmiş, büyük ihalelerden, sahada perakende bireysel satın alma kararlarına kadar farklı tipte müşteri deneyimi yaşamış eğitmenlerimiz, satıcılara asla kitabi dil ile konuşmaz.

Eğitimin hayat gerçeklerinden ve sahadan uzaklaşmasına asla izin vermezler.

Ancak CODE Satış Mühendisliği satış geliştirme eğitimlerini vermek için saha deneyimi ve tecrübe yeterli değildir. Eğitmenlerimiz en az beş yıl uluslararası akademik deneyime sahip olmak zorundadır.

Çoğunluğu Harvard üniversitesi, İnsan Dinamikleri (Human Dynamics)  ve yeni nesil karar alma üzerine programlarda (internet, global rekabet, reklamın yeni şekilleri ve tüketici davranışları üzerindeki etkisi, karar alma dinamiklerindeki değişimler, kurumsal rekabetin globalleşmesi gibi konularda eğitimlerini de tamamlamak zorundadır.

CODE Satış Mühendisliği’nde, Satış Eğitimi; işini kaybetmiş veya sahada yorulmuş tecrübeli satıcılar, eğlenceli bir hobi olarak gören ağzı laf yapan danışmanlar, insanları eğlendirme konusunda yeteneği olan stand-up çıların değil, İşi profesyonel satış geliştirme olan, yıllardır bu eğitimler üstüne çalışan ve sürekli uygulama yöntemlerini sahada test eden satış doktorlarının işidir.

CODE Satış Mühendisliği işte bu ilkeler ve profesyonel yaklaşım ile Satış Geliştirme Eğitimleri konusunda kendisini Türkiye’nin en yetkin ve uzman şirketi olarak konumlandırmıştır.  Sadece Satış Eğitimi, En İyi Satış Eğitimi sloganı ile de bunu geliştirmek için her gün çalışmaya ve gelişime devam etmektedir.

Satış Eğitimi Satışı Geliştirir Mi? satis egitimi yontemi code 728x1030