ENG M  GER M  FRA M  ITL M

Satis Egitimi Arayin

CODE Türkiye'nin İlk Satış Geliştirme Şirketi.

Biz Kimiz ? Biz Türkiye'nin ilk Satış Geliştirme şirketiyiz. (25 Kişiyiz) ( Toplam Uluslararası Satış Pazarlama Marketing Tecrübemiz 190 Yıl) Bazılarımız Harvard Üniversitesi'nde şu an size anlatılacak dersleri alıyor. 

  • Şirketlere Hazır Müşteri Buluruz. ( İnternet Marketing Konusunda Çok Etkiliyiz. Minimum Bütçe Maksimum Sonuç) 
  • Şirketlerin Sunum - Söylem - İmaj - Görünümlerini Çok Etkili Hale Getiririz. (Digital Ajanslar Hikaye Anlatır Biz İşe Yarayan Tasarımı Yapar Yerine Koyar Çalışmasını Sağlarız.)
  • Şirketlerin Ekiplerini En Son Sistemler İle Eğitir Çok Keskin Hale Getiririz. (Dünya Standartlarının Üstünde Satış Eğitimleri Verir Uygularız.)
  • Satış Ekiplerinin Performanslarını Ölçer Hepsini Aynı Seviyeye Getiririz. (Sales Performance Audit 200 Konuda Satış Ekibini Analiz Eder Daha İyi Olmasını Sağlarız.)

Çalışamaya başladığımız şirketlerin satış hacimleri ve satış kaliteleri kesinlikle arttırırız. 

Biz ve tarzımızı en iyi anlatan makalemizi şirketimizin Partnerlarından Satış Doktoru Aziz Bahadır Yener aşağıdaki makalede en iyi şekilde anlatmıştır. 

Neden İşimizi Farklı Yapıyoruz ?

Satis Egitimi forbes

 

Satışın Doktoru Oldular

Son Beş Yılda Türkiye’de 1000 Şirketin Kronik Satış Problemlerine İlaç oldular. Ama Hala Okula Gidiyorlar. | Elif Gözipek

CODE SATIŞ MÜHENDİSLİĞİ Kurucu ortaklarından A.Bahadır Yener projelerden geriye kalan tüm zamanında, dünyada satış ile alakalı eğitimler ve kendi deyimi ile; şirketine ve sektöre yatırım yapıyor.

Özellikle, yanlış satış eğitimleri ve hatalı yönlendirme, Nasıl sonuçlar doğurur ? Üzerine yaptığı konuşma, sektörü nasıl değiştirdiklerini anlatıyor.  

Amerika’da Harvard Üniversitesinde bir gün önce paylaşılan iletişim ve satış geliştirme uygulamalarını ertesi gün CODE Satış Mühendisliği Eğitim ve Projelerinde kullanırız. Satış Geliştirme gibi, şirketin en önemli faaliyetine odaklanıyor ve onlarca yıl kendi  işlerinin uzmanı olmuş profesyonellere yeni fikirler paylaşma  iddiasında bulunuyorsanız,  her gün kendinizi geliştirmelisiniz. Biz bunu kendimize ana görev olarak atadık.

satis egitimi bahadir yenerŞirketler kendi işlerine odaklanıyor, biz onlar için madenleri kazıp elmas değerinde bilgi ve yöntemleri kullanılabilir halde masalarına  getiriyoruz. Aynı zamanda asla satıştan da uzak kalmıyoruz. Kendi grup şirket yatırımlarımızda, sahaya çıkıp satış yapıyoruz. Yeni yöntemleri Türkiye pazarında deniyoruz. Sahada var olmamız bizleri akademik teorisyenlerin bir adım önünde, kitapta yazanları deneyen gerçek hayatta katkısını gören, savaşan ve yaşayan  satışçılara çeviriyor.  

Hoca damdan düşünce, Bana doktor değil, damdan düşen birini getirin demiş. Biz bu hikayede kendimizi damdan düşmüş doktorlar olarak görüyoruz. Türkiye’de doğuştan yetenekli çok başarılı satışçı, (virgül) eğitimciler var. Buradaki virgüle çok dikkat etmek gerekiyor. Satışa doğuştan yetenekli “süper” satıcılar malesef muhteşem eğitimciler olamıyorlar. En büyük hataları; insanlara karekterlerini değiştirmeleri üzerine eğitim vermek oluyor. Bu belli aşamada eğitimin eğlenceli ve eğitimene  imrenilerek geçmesini sağlayabiliyor. Ancak So nuç olarak takip eden ilk mesai gününde yine başarısız olma ihtimali olan satışcımıza negatif etkisi oluyor.

Satış Eğitimlerinde karetker ve davranış setleri değil, ispat edilmiş yöntem ve teknikler ön planda olmalıdır.  Satış eğitmeninin "ben mükemmel satıcıyım" demesi ve bu şekilde öne çıkması bizim tercih etmediğimiz ve hayli itici bir yöntemdir.

CODE Satış Eğitimlerinde kimsenin hayatını değiştirmeyi hedeflemiyoruz. Siz bundan sonra böyle insanlarsınız demiyoruz. Sadece Pazartesi günü ilk mesai saatinde kullanabilecekleri yepyeni yöntemler ve teknikleri kendileri ile paylaşıyoruz. Uyguluyoruz ve uygulatıyoruz. Dolayısı ile ekibin tecrübesi ve  yetenek seviyesi bizi asla ilgilendirmiyor.

Uzun yıllar kitaplarda ve sahada gördük ki, Satıcı doğulmaz. Satıcı olunur. Şirketimizin ana markası Satış Mühendisliği dedik. Bilinen tüm mühendislik dalları gibi somut kurallar yöntemler ve teknikler yerine getirildiğinde sonuçlar dev kuleler gibi inşa edilebilmektedir.

Satış bizce en derin mühendislik dallarından biridir. Elbette yetenek önemli bir faktör,  bunu asla inkar etmiyoruz. Zaten tüm mühendislik dallarında da başarılı  meslek erbaplarının yanında daha çok başarılı olanlar, hatta üstün başarılı olanlar da mevcut. Çok çalışmanın yanında tabii ki yetenek de burada rol oynuyor. Ancak bizim amacımız satışı formüle ederek, doğal yetenekten bağımsız olarak satış ekiplerini istisnasız olarak belli bir hizmet kalitesinin üstünde konumlandırmaktır.

Kendimize  hiçbir zaman satış eğitimi şirketi demedik. Demeyeceğiz de. Hikaye anlatıp insanları eğlendirip yarın sahada üzülmelerini değil. Çok kazanmalarını, şirketlerine çok kazandırmalarını hedefliyoruz. İki gün birlikte olduğumuz herhangi bir sektörden satış ekibinin yüzünü değiştiririz. Güven veririz.

En önemlisi para kazanmalarını sağlarız.

Bunlar test edilmiş söylemler olduğu için çok daha rahat konuşabiliriyoruz. Yeni bir uygulama başlattık. Herhangi bir potansiyel müşterimize gittiğimizde  daha konuşmaya başlamadan önce bir beyaz kağıt veriyoruz. Bu kağıtta iki tane isim iki tane telefon numarası oluyor. Bir hafta önce yaptığımız satış geliştirme projelerine katılan iki şirketin genel müdürlerinin telefonları ve isimleri. Aklınızda en ufak bir soru işareti olursa, sunum esnasında, yanımızda kendilerini arayabilirsiniz.

İşte müşterinin kafasında tek soru işareti burakmayan satış toplantısı böyle başlıyor...

bahadir yener forbesbahadir yener forbes small

Tanışma

Hemen İletişim Kanallarımızdan Biri İle Bizi Bir Kahve İçmeye Davet Edebilirsiniz. 15 Dakikalık Bir Toplantıda Size Herşeyi Anlatabiliriz.

Devamını oku...

ico.monitoring

Analiz

Hemen Dersimizi Çalışır Daha Önceki Tecrübelerimiz ve Yepyeni Analizler İle Sizi ve Sektörünüzü Analiz Eder Size Görünümü Sunarız.

Devamını oku...

Uygulamalar

Satış Eğitimi - Satış Geliştirme - Lead Generation - Marketing Strateji Bütün Hizmetlerimizi Kullanımıza Açarız. Satış Gelişimini Birlikte Sağlarız.

Devamını oku...

Bazı Referanslarımız