Satış Eğitimi Satışı Geliştirir Mi? satis egitimi yontemi code 845x321

Satış Eğitimi Satışı Geliştirir Mi?

Satış Eğitimi Satışı Geliştirir Mi?

 

Maalesef hayır.

Sıradan satış eğitimleri satışı geliştirmez. Satış ekibine nasıl oturup kalkacağını, kendine inanmasını, motivasyonu yüksek tutmasını tembihleyen, hatta ve hatta kendine inanmasını öğütleyen, başarılı insanları taklit ederek, dik durmasını, müşterinin gözünün içine bakmasını, müşteri ile aynı hareketleri yapmasını, güçlü el sıkışmasını söyleyen modası geçmiş zayıf eğitimler satışı geliştirmez.

Ekibe gereğinden fazla motivasyon veren alkışlı, atlamalı zıplamalı eğitimler, ekibe, “Bu motivasyon başarı getirecek.” Şeklinde lanse edilen eğitimler, daha da büyük hayal kırıklıklarına sebep olur.

“Koşarak duvarın içinden geçebileceğine inandırılan ekipler, sadece duvara daha hızlı çarpacak ve sahada daha moralsiz, başarısız, kuruma ve ürünlere, şirketin fiyatlara inancını yitirmiş bir ekip olarak müşteri ve iş kaybetmeye devam edeceklerdir.”

 

CODE Satış Geliştirme Eğitimleri Satışı Arttırır Mı?

Kesinlikle evet.

CODE Satış Mühendisliği satış eğitimleri, 10 yıllık satış mühendisliği, insan dinamikleri, kronik satın alma sorunlarına özel geliştirilmiş çalışılmış yöntemler, sektörlere özel müşteri karar alma mekanizmaları ve yeni nesil satın alma davranışları üzerine tasarlanmış bir işi geliştirme programıdır.

İçerisinden her türlü satış aracının, (sunum, teklif, e-mail, web sitesi, katalog, broşür, telefon konuşması, toplantı talebi, toplantı yönetimi, satış takibi teksti…)  Bilimsel etkinliğinin arttırılması, mevcudun test edilmesi, hatta satış görüşmelerini matematiksel olarak başarısını ölçümleyecek check listlerini barındırır.

“Satış ekiplerini motive eden en büyük etken başarıdır.”

Başarılı olmalarını sağlayacak elle tutulur, sektöre özel örneklenebilir uygulamaları yazılı olarak ellerine verip, eğitim içerisinde uygulama yöntemlerini, örnekleri ile anlattığımızda, sahada ilk hafta sonrasında motivasyon artışı gözlemlenir.

Aşağıdaki özel uygulama haritası ile eğitimin önce kendilerinin, sonra kurumlarının ve devam eden süreç içerisinde,  tamamen sektörlerinin özelinde olduğunu görmeleri, eğitim içerisinde anlatılan teknikleri sahiplenmelerini garanti eder.

CODE Satış Mühendisliği satış geliştirme ekipleri, en az 20 yıl tecrübeli ve en az 10 temel sektörde saha deneyimi olan partner eğitmenler tarafından verilir. Daha önce binlerce kez, fiyat itirazı almış, on binlerce kez müşteriye katile ve fiyat / performans farklarını sahada izah etmiş, büyük ihalelerden, sahada perakende bireysel satın alma kararlarına kadar farklı tipte müşteri deneyimi yaşamış eğitmenlerimiz, satıcılara asla kitabi dil ile konuşmaz.

Eğitimin hayat gerçeklerinden ve sahadan uzaklaşmasına asla izin vermezler.

Ancak CODE Satış Mühendisliği satış geliştirme eğitimlerini vermek için saha deneyimi ve tecrübe yeterli değildir. Eğitmenlerimiz en az beş yıl uluslararası akademik deneyime sahip olmak zorundadır.

Çoğunluğu Harvard üniversitesi, İnsan Dinamikleri (Human Dynamics)  ve yeni nesil karar alma üzerine programlarda (internet, global rekabet, reklamın yeni şekilleri ve tüketici davranışları üzerindeki etkisi, karar alma dinamiklerindeki değişimler, kurumsal rekabetin globalleşmesi gibi konularda eğitimlerini de tamamlamak zorundadır.

CODE Satış Mühendisliği’nde, Satış Eğitimi; işini kaybetmiş veya sahada yorulmuş tecrübeli satıcılar, eğlenceli bir hobi olarak gören ağzı laf yapan danışmanlar, insanları eğlendirme konusunda yeteneği olan stand-up çıların değil, İşi profesyonel satış geliştirme olan, yıllardır bu eğitimler üstüne çalışan ve sürekli uygulama yöntemlerini sahada test eden satış doktorlarının işidir.

CODE Satış Mühendisliği işte bu ilkeler ve profesyonel yaklaşım ile Satış Geliştirme Eğitimleri konusunda kendisini Türkiye’nin en yetkin ve uzman şirketi olarak konumlandırmıştır.  Sadece Satış Eğitimi, En İyi Satış Eğitimi sloganı ile de bunu geliştirmek için her gün çalışmaya ve gelişime devam etmektedir.

Satış Eğitimi Satışı Geliştirir Mi? satis egitimi yontemi code 728x1030

Satış Eğitimi Parçası: Eski Müşterilere Yeni Satış Yaptıracak 7 Yöntem 2

Satış Eğitimi Parçası: Eski Müşterilere Yeni Satış Yaptıracak 7 Yöntem

Eski müşterileriniz ile iş yapmak istiyorsanız ve yeni yöntemler arıyorsanız tam yerindesiniz.

Şirketler en büyük sorunları olarak, %63 Yeni müşteri potansiyeli bulmak, %40 yeni müşteri bulmak için harcanan paranın geri dönmesini sağlamak, %26 yeni müşteri bulmak için web sitesi kurmak ve yönetmek, %19 yeni müşteri bulacak ekibe satış eğitimi vermek olarak sıralıyor.

Satış Eğitimi Parçası: Eski Müşterilere Yeni Satış Yaptıracak 7 Yöntem satis egitimi codesatismuhendisligi

Yeni Müşteri Potansiyeli bulmak şirketlerin en büyük derdi. Herhangi bir satış eğitimi bundan bahsetmeyebilir ama CODE satış mühendisliği eğitimleri tam da iş geliştirme özellikle satış geliştirme üzerine bu konuya büyük önem vermektedir.

Yeni müşteri bulmak şirketlerin en büyük sorunlarından bir tanesi olmuşken, eskilerden yeni iş çıkarmak buna çözüm olabilir mi?

İş yaptığınız müşteriler bir yana size iş vermeyen müşteriler aslında sizinle iş yapmaya en yakın potansiyeller değil mi?

 

Satış temsilcilerinin %44’ü ilk hayır cevabını aldıktan sonra o müşteriyi potansiyel olarak görmemekte ve şirketin büyük para ve efor harcayarak topladığı potansiyel müşteri adaylarının yarısına yakın kısmı yeteri kadar üzerinde çalışılmadan üzeri çiziliyor demektir.

 

Şimdi bu potansiyeli bir kez daha hayata geçirmek için bazı yöntemler üzerine konuşalım ki Türkiye’nin ilk satış geliştirme ve satış eğitimi şirketi olarak ana görevimizi yerine getirmiş olalım.

Kronik satış problemine satış eğitimleri ile çözümler sözümüze atıfta bulunacak olursak. En büyük kronik satış problemi; Yeni Müşteriler Bulmak.

1-)Sakın Bu Hataları Yapmayın;

Resmi olmayan şekilde onlara ulaşmaya çalışmayın, Beni hatırladınız mı, Hadi şuna tıklayın da sizi uçuralım, Ne yaptık ya görüşemedik, Yaşıyor musunuz Ahmet Bey….

Geçmiş konuşmalarınızı, cevapları ve detayları mutlaka hatırlayın. Hatta onların önünde engel olan noktalara getirdiğiniz yeni çözüm var ise bunu iyi haber olarak verin.

Sakın zamanlarını boşa harcamayın, ya bir çay içmeye geldik, kendimizi hatırlatmaya geldik. Mevcut hasarı daha da büyütecektir.

Uzun bir mail ile kendinizi hatırlatmaya çalışmayın. Eski maili aynen yollayıp hatırlatma vs gibi özensiz bir giriş yapmayın.

2-)Arayı Isıtacak bir hediyeniz var mı ?

Satış eğitimlerinde en çok bahsettiğimiz konulardan biri de müşterinin size gönül borcu olması ve bu borcu yaratmak için çaba sarf etmenizdir. Maddi bir borç değil gönül borcu ama bazen ufak maddi değer çok küçük jestler de bunu yapabilir.

Ücretsiz bir servis. Küçük bir hizmet, bir örnek demo veya kişisel kullanım için ufak bir paket, küçük bir hediye veya işi ile alakalı kullanabileceği fayda veya hizmet.

3-)Atlamış olabilecekleri noktaları özetleyin

Büyük ihtimal ile teklif dosyanızda birden fazla şeyden bahsettiniz, ne kadar iyi olduğunuzdan, kimlere iş yaptığınızdan, onlara sağlayacağınız onlarca faydamızdan, ve en önemlisi rakiplerinizden hangi noktalarda daha iyi olduğunuzdan..

Belki şimdi daha kısa bir mesaj ile tek tek bunlardan en önemlilerini paylaşabilirsiniz. Belki bir haber veya bir başarı hikayesi, sanki tüm müşterilerinize teşekkür mesajı yollar gibi bu müşteriye de teşekkürler sizin sayenizde şu ödülü aldık. Şu kurum ile çalışmaya başladık, Şu ihracatı da tamamladık gibi.

4-)Sosyal medya takibini yapın.

Sosyal medya hesapları şirketlerin yeni iletişim (iki yönlü) aracı olduğu kadar en üst düzey yöneticilerinin de yeni oyuncağıdır. Eğer onarı sosyal medyada takip eder ve onların paylaştıklarına olumlu yorumlar yazarsanız(Çok fazla yalaka olmadan) bunu yöneticileri görecek ve size bu iyiliğinizi geri ödemeye meyilli olacaklardır.

5-)Müşteri değerlendirme analizleri yapın (Yapıyormuş gibi yapın)

Dönem hız dönemi sorunlu bir müşterinizin sizin hakkınızda ne düşündüğünü zaten biliyorsunuz uzun yorucu ve maliyetli testlere ne gerek var değil mi? Evet belki haklısınız ama bu testleri zaten bildiklerinizi öğrenmek için değil, sadece eski ve kaybettiğiniz işleri geri kazanmak için de kullanabilirsiniz.

Örnek olarak, Google forms ile 10 dakikada harika online formlar hazırlayabilir ve müşterilerinize (eski potansiyel müşterilerinize) sizi nerede kaybettik bizim için aslında çok önemlisiniz soruları sorabilirsiniz?

a-)Müşteri sizi hatırlayacak

b-)Onları önemsediğinizi düşünecek

c-) Sizinle neden iş yapmadığını anlatacak en azından size bazı ipuçları verecektir.

6-) Onları ünlü yapın.

Şirketinizin bloğunda veya youtube kanalında röportaj makale veya görüş paylaşmaları için kendilerine teklifte bulunun. İnsanlar ünlü olmayı severler. Fikirlerine değer verilmesi de onlar için çok değerli bir iltifat olacaktır. Gelsinler ve sektörleri hakkında sizin kanalınızda yorum yazsınlar röportaj versinler. Bu onları size yeniden bağlayacaktır.

 

7-) Onları takip edin

Google ve diğer sosyal medya araçlarında hedef müşterinizin aramasını yapın. Yakın zamanda onların olumlu bir konuda adının geçtiğini gördüğünüzde bunu alın ve satış mesajı olmadan sadece tebrik amaçlı bir mail yazın.

Geçenlerde sosyal medyada şuradaki başarınızı gördüm. Bundan dolayı sizi tebrik ederim.

Şu şu ödülü almışsınız isminiz her yerde geçiyor. Bunu gördüğümüze çok memnun olduk.  Başarılarınızın devamını dileriz.

İnsanlar kendi başarılarından başkalarının bahsetmesine bayılırlar. Kim onlar hakkında iyi konuşur ve düşünür ise onları kendilerine her zaman daha yakın görürler. Bunu da bir yeniden birleşme aracı olarak kullanabilirsiniz.

Satış eğitimi sadece satış eğitimi değildir. Bir satış geliştirme stratejisi, potansiyeli arttıracak bir uygulama ve bazen de eskimiş bir potansiyeli geri döndürme… Satışı arttıracak her türlü yöntem ile en kıza zamanda görüşmek üzere…

 

Bir Code Satış Mühendisliği Satış Doktoru

Satış Ekiplerinin Performansını %20 Arttırıyor! (BOU CODE Satış Akademisi Araştırma Sonucu. Mayıs 2018) codesalesbook2213 1 665x321

Satış Ekiplerinin Performansını %20 Arttırıyor! (BOU CODE Satış Akademisi Araştırma Sonucu. Mayıs 2018)

10 Yılda 400’ü uluslar arası olmak üzere 1200 şirket ve 75 binin üzerinde Profesyon Satış Personeli ile satış gelişim programları yaptık. 15 bin saatin üzerinde satış geliştirme workshopları gerçekleştirdik.  Satışı güçlendirecek en etkin ve en basit yöntemleri tek bir sistemde birleştirdik. Performansı sahada, gerçek hayatta 12 sektörde test ettik.  Arzu ederseniz sadece on beş dakikalık bir demo toplantısında size bu gelişimi nasıl sağladığını gösterelim!

Salesbook®, İşi sadece satış geliştirmek olan, Satış Mühendisleri tarafından geliştirilmiş, Türkiye’de ilk defa, sadece satış performansını arttırmak amacı ile yaratılmış, Satış Gücü Yönetimi Sistemidir.
CRM, PMS, IKMS, gibi sistemler onlarca işlevi belli bir seviyede yapmaya çalışırken, hantallaşarak ekibe ek iş yükü olabiliyor. Salesbook® tek bir işi, kusursuz yaparken, sadece satış performansını geliştiriyor.
Saha Satış Aktivitelerini Görselleştirir Rekabet ve Yarışma Motivasyonunu Yaratır | Yapay Zeka Gözü İle Takip Eder ve Yönlendirir.
Satış Ekiplerinin Performansını %20 Arttırıyor! (BOU CODE Satış Akademisi Araştırma Sonucu. Mayıs 2018) salesbook Plan
1. Görsel Satış Aktivite Planı ile Kusursuz Hedefleme !
“Yapılan en son araştırmalar gösteriyor ki; Yazılı ve Görselleştirilen Operasyonel Planlar, Performansı %25’in üzerinde arttırıyor.”

Görülmeyeni planlamak, yönetmek ve geliştirmek çok zordur. İşte bunun için Salesbook® satış ekibinin bütün aktivitelerini

görselleştirir. Şirketin en hareketli ve sahaya yayılmış faaliyetleri tek bir merkezde 7/24, baktığınız anda hazır olmasını
sağlar. Kişiler kendi satış resmini, müdürler kendi ekiplerini, patronlar şirketin tüm saha aktivitesini görsel olarak canlı görürler.
Karar almak, operasyonel planlama yapmak ve destek vermek kolaylaşır. Satış performansı artar. (+%25 Performans)
2. Benzersiz KPI Benchmarking ile Rekabet ve Yarışma Motivasyonu !
“Yapılan en son araştırmalar gösteriyor ki; “Rekabet ve yarışma ortamı, ekip performansını %20 oranında arttırabiliyor.”

Salesbook® ekipleri, bölgeleri ve kategorileri şirket geneline göre kıyaslar. Satış yeteneğini ölçebilen özel KPI’lar ile hangi

ekibin hangi parçasının, hangi satış yeteneğinin, ne kadar gelişmesi gerektiğini, şirketin satış kabiliyetinin ve iş kaybının
hacmi ve kesin sebeplerini gösterir. Gelişimin önünü açar. En iyi performansları örnekler, ekip için rekabet ve yarışma psikolojisi
yaratarak satış performansını arttıran eşsiz bir motivatör görevi üstlenir. (+%20 Performans)
3. Yapay Zeka Gözü İle Kontrolün, Pozitif Etkisi. 
“Yapılan en son araştırmalar gösteriyor ki; Doğru ve mutlak takip, ekip performanslarını %14’e kadar arttırabiliyor.”

Araç takip sistemleri, yakıt tasarrufu ve gereksiz kullanımı önlüyor.(%20) Üretim performans kameraları, çalışanların verimliliğini arttırıyor. (%16)

Düzenli takip edilen ekiplerin performansı kesinlikle yükseliyor.(%14) Takip performansı arttırıyor. Şirket ve satış yönetimin takip ve sürekli sorgulaması
negatif etki yapabilirken. Yapay zeka gözünün takibi sadece pozitif etkileri ile hayata geçiriliyor. (+%14 Performans)
Demo toplantısı ve Salesbook® ‘u denemek ve kullanmak için (sadece bir günde kullanıma hazır sistem) lütfen bu maile cevap yazınız.
Veya www.codesalesbook.com adresinden bir toplantı talebi gönderiniz.
CODE Satış Akademisi Satış Eğitimi  CODE Satış Akademisi web1 297x321

CODE Satış Akademisi

CODE Satış Akademisi, Kurumsal Satış Eğitimlerine Bireysel Erişim.CODE Satış Akademisi web1

CODE Satış Akademisi Kurumsal Satış Eğitimlerine bireysel erişimi sağlayan bir fırsat yaratmak için kurulmuş, CODE Satış Mühendisliği A.Ş.’nin Satış Eğitim Kurumudur.

Yoğun kurumsal satış eğitimi programları arasında biresel katılıma açık, şirket şirket yöneticileri,yatırım sahipleri,satış meseleğine adım atan mühendisler, hatta ve hatta yeni satış kariyerine başlayacak yeni profesyonellerin ileri düzey bilimsel satış eğitimini yöntemsel olarak aldığı, demo şirketler ve katılımcıların dinamikleri özelinde farklı sektörlere özelleştirilen örnekler ile iki günlük bir gelişim programı sunmaktadır.

CODE Profesyonel Satış Eğitimi

Sadece satış sadece satış geliştirme eğitim paketlerinin bir kombinasyonu farklı sektör deneyimleri aynı zamanda 70 ayrı satış senaryosu 48 ayrı yöntem.

CODE Profesyonel İletişim ve Müzakere  Eğitimi

Sadece kalitesini arttırmak sürdürülebilirliğini sağlamak ve taviz pazarlık yönetimini geliştirmek üzere insan dinamikleri 40 ayrı müzakere yöntemi (kişilik analizleri güç kelimeleri)

CODE Satış Akademisi Yeni Nesil Satis EgitimiCODE Satış Akademisi Main Satis Egitimi Satis iletisim3

Bilimsel Satış Eğitimi

CODE Satış Akademisi sahada test edilmiş bilimsel yöntemleri yeni nesil satış geliştirme dinamiklerini katılımcılarına uygulanabilir şekilde hazır olarak sunuyor. CODE Satış akademisi Boğaziçi CODE Satış Akademisi web2Üniversitesi içerisinde yer alıyor eğitimlerini R.Hisarı kampüsü içerisinde gerçekleştiriyor.

Katılımcılar ister 30 yıllık bir satış profesyoneli ister satışa yeni başlayacak bir satışçı adayı olabiliyor. Teknik ve yöntemler tamamen bilimsel ve yeni nesil olduğu için her kitleye hitab ediyor.

4-5 Kişilik küçük satış ekipleri için yerinde kendi kurumsal eğitimini almaktan daha verimli ve maliyet olarak çok daha uygun olan bu eğitimler bir çok firmaya Türkiye’nin en önde satış eğitimini istediği kadar kişiye aldırma şansı yaratıyor.

17-18 Şubat 2018 tarihinde gerçekleşecek programın sınırlı sayıda davetiyesini edinmek için www.codesatisakademisi.com veya www.satismuhendisligi.com adreslerinden iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

satış eğitimi Salesbook CODE Salesbook Slider9 845x321

Salesbook

Salesbook Nedir ?

Satış ekiplerinin en büyük dertlerinden biri de ağır ve iş yükü getiren, CRM sistemlerine data girmek ve yönetim için hayati önem taşıyan saha verilerini şirket merkezine iletmektir.

Yöneticler data girişi için tehditlere kadar varan uygulamalar yapar, satıcılar ise satış yapmak ile data girmek arasında kaldığını söyleyerek bu sorumluluktan kurtulmanın yollarını arar.

Türkiye’deki CRM Sistemlerinin %90’i İşlevsizdir.

CRM sisteminiz var mı ? Evet var ama tam kullanamıyoruz. Tüm özelliklerini kullanamıyoruz. Çok da yatırım yaptık ama işte olmadı…. Size de tanıdık geldi mi ?

Peki Neden Çalışmıyor ?

CRM sistemlerinin çalışmamasının birden fazla sebebi var.

1-Çok Fazla Özellik.

Sistem satışları sırasında bütün özellikler gerekli gereksiz yüklenir. Gerekli gereksiz müşteri talepleri de sisteme dahil edilir. CRM sistemlerinin çalışmama sebebi işte bu gereksiz özelliklerdir.

2-Türk Usulu Satış ve Müşteri Servisi

Saha ekipleri ve müşteri temilcileri Türk usulü çalışır. Uluslararası devşirme sitemler bizde çalışmaz. (Yabancı devler dahi çakılıyor.)

3-Müşteri İlişki Yönetimi, Müşteri Data Merkezi, Teklif Gönderme Merkezi, Lead Takip Merkezi, Satış Raporu Merkezi ????

Bir sistemden ne kadar çok şey beklerseniz o kadar çabuk çakılır. Artık CRM’in ne olduğuna birilerinin karar vermesi ve ondan sadece yapabileceklerini istemesi gerekir.

Kahve servisi de yapan CRM sistemi hayal eden şirket, çalışmayan sistemlere ölü yatırımlar yapmış olurlar.

 

Salesbook CRM Sistemi mi ?

KESİNLİKLE HAYIR!

Salesbook Satış Ekiplerinin Elindeki Klasik Not Defterinin Digital Halidir.

Dünyanın en tembel satış temsilcisi dahi her müşteri iletişimi hakkında 1-2 kelime not alıyor. 5-6 saniye süren bu not alma işlemi sıradan defter ve ajanda kenarlarına yazıldığında unutuluyor kaybediliyor veya bir daha asla okunmuyor.  Salesbook bu not defterlerinin digital hali olarak hizmet veriyor. 3-5 saniye arasında sahadan girilen aktivite notları. Birleşerek yapay zeka eşliğinde 46 adet satış KPI’ına dönüşüp satış stratejileri hakkında eşsiz veriler halinde vücut buluyor.satış eğitimi Salesbook CODE Salesbook Slider14

3. saniyede alınan bir bilgi notu neye dönüşebilir diyorsanız.

Salesbook’un dashboard ekranlarını mutlaka görmelisiniz. 

Salesbook bir satış gücü yöntem aracıdır. Yatırım maliyeti yoktur. Herşey bulut üzerinde olduğu için %100 güvenli ve her yerden her platformdan erişlebilirdir.

Siz de şirketinizin bütün satış elemanlarına bu son teknoloji bulut not defterini verin. İster cep telefonu ister bilgisayar ister dünyada internete bağlı herhangi bir cihaz ile notlarını 3-4 saniye de alsınlar. Sizler de keyif ile stratejik analiz ve sonuçları inceleyin.

Satış gücünüze güç katın.

www.codesalesbook.com

satış eğitimi Salesbook CODE Salesbook Slider7 300x202 satış eğitimi Salesbook CODE Salesbook Slider6 300x202 satış eğitimi Salesbook CODE Salesbook Slider5 300x202 satış eğitimi Salesbook CODE Salesbook Slider4 300x202

satış eğitimi Salesbook CODE Salesbook Slider2 300x202 satış eğitimi Salesbook CODE Salesbook Slider1 300x202

 

satış eğitimi Satış Eğitimi Motivasyon satis egitimi Motivaston 750x321

Satış Eğitimi Motivasyon

Satış ekiplerinize satış eğitimi seçerken, motivasyondan uzak, bilimsel yöntem eğitimlerini seçmeniz, kurumunuzun satış gücünün duvara çarpmasını engeller.

Satış Eğitimi içerisinde verilen fazla “MOTİVASYON”, satış ekiplerinin yardımcısı mı ? Yoksa gereksiz motivasyon ekiplere zarar mı veriyor ? Profesyonel satış eğitimlerinde genel olarak yapılan motivasyon uygulamaları olumsuz sonuçlar doğurabiliyor.  DİKKAT: “Koşarak duvarın içinden geçeceğine inanan ekip, Duvara koşarak ve daha hızlı çarpıyor.”

Devamını Oku

active roleplay Satış Eğitimi Active Roleplay Satis Egitimi CODE 87 845x321

Satış Eğitimi Active Roleplay

Active Role Play ®

Her CODE Satış Eğitiminde istisnasız olarak Active Role Play uygulaması gerçekleştirilir.

Active Role Play ile ekipler kendilerini en üst düzeyde değerlendirme fırsatı yakalar ve yeni yetenek setlerini hemen uygulama şansı bulurlar. Satış Eğitiminin etkinliğini arttırmak için CODE tarafından geliştirilen Active Role Play uygulamalı eğitimleri için Hemen bizimle hemen iletişime geçin.

Code Profesyonel Satış Eğitimlerinde Başarı Oranı %100’leri bulmasının sırrı bu özel uygulamalarda sahada hata payının sıfıra indirilmesidir.

Türkiye’nin ilk Satış Geliştirme Şirketine özel, daha önce uygulanmamış Active Role Play ve benzeri onlarca uygulamalar Code Kurumsal Satış Eğitimleri içerisinde yer almaktadır.

Eğitim öncesi ve Eğitim Sonrası dönemi de kapsayan değerlendirmeler, sonuç raporları, analizler ve uygulamalar satış ekibinize yepyeni bir bakış açısı, farklı birçok çalışma prensibi ve daha güçlü bir momentum kazandıracaktır.

 

active roleplay Satış Eğitimi Active Roleplay activeroleplay

satış eğitimi satış atöylesi Satış Eğitimi Satış Atöylesi Satis Egitimi CODEMKL1122 22 845x321

Satış Eğitimi Satış Atöylesi

CODE Satış Atöylesinde standart satış eğitimlerinin bir adım daha ötesinde başarılar elde ediyoruz. Satış ekipleriniz ve yöneticileriniz ile birlikte, kusursuz satış sunumları ve servis şekillerini tasarlıyor uygulatıyoruz.

satış eğitimi satış atöylesi Satış Eğitimi Satış Atöylesi satis atolyesi

CODE Satış Atöylesinde tercihen bir tam gün boyunca satışı daha kaliteli hale getirmek için çalışıyoruz. Şirket tarihindeki en uzun ve en etkin iş geliştirme toplantısını işin uzmanı profesyonellerin gözetiminde sonuç odaklı şekilde gerçekleştiriyoruz.

CODE Satış Geliştirme Modülleri ve sizin mevcut müşteri tecrübeleriniz bir araya geliyor.satış eğitimi satış atöylesi Satış Eğitimi Satış Atöylesi Satis Egitimi Satis Atolyesi

satış eğitimi satış atöylesi Satış Eğitimi Satış Atöylesi Satis Egitim Moduller

 

satış eğitimi ertelemeler Satış Eğitimi Ertelemeler Satis Egitimi CODEMKL13 22 845x321

Satış Eğitimi Ertelemeler

Satış Eğitimi: Satış Ertelemeler

Kendinizi, hiç çok önemli bir satış telefonunu ertelerken yakaladınız oldu mu ? Eğer bu size en az birden fazla kez oldu ise,  işte bu satış eğitimi ve bu yazımız sizin için.

Aramaları erteleme nedir?  Bu soru ile yakından ilgilisiniz değil mi ?  Buna erteleme hastalığı ya da başarısızlık korkusu ya da önemsememe virüsü, “Nasıl olsa onlar kabul etse arardı.” tembelliği, ne derseniz deyin…

Bunu yapıyorsunuz!

Herhangi bir satış elemanı düşünün.  Ofiste takılıyor, kahve içiyor, arkadaşları ile konuşup şirket için gerekli raporları yazıyor ve maillerini kontrol ediyor.

Aslında ne yaptığı önemli bile değil. Ne yapmadığı çok daha önemli. Hayati satış görüşmesi yapmıyor, Satış ziyareti hiç yapmıyor. Daha da önemlisi şu an potansiyel müşterileri ile konuşmuyor.

Bunların sonucunda şu an yaptığı hiçbir şey ona satış kazandırmayacak. Buna mantıklı şekilde bakacak olursanız,  parası ödenmiş zamanında,(paid time)  işini yapmıyor.  Kar getirecek bir hareket tarzı içinde asla bulunmuyor.  Bir satış ekibi zamanının her saniyesinde satış getirecek aktivite yapıyor olmalıdır. Peki bizim örnek satıcımızda ne oluyor? Bütün satış yönetimi ve satış eğitimi kariyerimizde, binlerce bu şekilde satış temsilcisi ile karşılaştık. Aslında bunun art niyet ile veya tembellik ile alakası da yok. İşin aslına bakacak olursanız;  erkenden kalktı, giyindi ve işe gelme için bütün o trafik ile baş etti değil mi ?

Peki bu kişileri satıştan uzak tutan esas sebep nedir ? Farkında olsa da, olmasa da,  aslında olup biten sadece tek bir şey vardır. Şu an çalışmaktan veya yorgunluktan değil, sadece negatif tecrübeden uzak durma konusunda bir mola veriyor. Müşterilerin genel olası negatif itirazlarını duymamak için korunuyorlar. Satış eğitimi içerisinde büyük bir yer tutan ve  bu anlamsız ama “insanların hemen her birinde yer alan olası negatif düşüncelerden ve tecrübelerden kaçınma dürtüsü.”  satış görüşmesi erteleme hastalığı olarak karşımıza çıkar. Şimdi O müşteriyi hemen aramalısın! Hem de  hemen şimdi. Bu sağlayan,  beş kolay yöntem ve düşünce sistemi. Buyurun Kullanın.,

Satış Eğitimi Adım 1

Önce en çok olumlu yanıt alacağınızı düşündüğünüz kişiyi arayın.

Ona Satış yapmak için aramıyorum. Bu telefon onun hayatını iyileştirmek için. Almayacaklar ise de neden almadıklarını soruyor olacağım.  Teklif verip aramamak çok daha büyük ayıptır.

Satış Eğitimi Adım 2

Sattığını şeyin, alınabilirliğinden emin misin ?

Kendi ürününe inanmayan, ürünün farkını ve avantajlarını kendisi satın almamış bir satıcı olmamaya her zaman özen gösterin.

Kendinizi nasıl görüyorsunuz?  Karar vericiden 10 dakikalık toplantı dilenen bir satıcı mısınız ? Yoksa, konusunda gerçek uzman, ürününü anlatmak için bir sonraki adayı aramak için içinde bitmek tükenmek bilmeyen bir heves besleyen, yardımcı bir danışman olarak mı ?

Ürünün satışını yapmak için önce kendiniz inanmalısınız. Ancak ürününüzün kullananlar için ne kadar hayati olduğunu tam olarak anladığınız zaman, çok çeşitli yaratıcı fikirler ve tanıtım sunumları aklınızda belirecektir.

İyi bir satış eğitimi yöntemlerden oluşur. Ürüne inanç ve aidiyet ise bu yöntemleri en efektif şekilde gönüllü ve arzulu olarak kullanmanızı sağlar. Kendinizi organizasyon şemasının en değersiz dışarıda gezen şirkete ait olmayan bir dış temsilci olarak mı görüyorsunuz yoksa şirketlerin birlikte iş yapmasına ön ayak olan ara bulucu ve anahtar roldeki en sorumlu kişi olarak mı ?

Bu sorunun cevabını beğenmiyor iseniz ürününüzün ve hizmetinizin potansiyel müşterilerinizin hayatındaki rolünü tekrar dönüp kendinize olan güveninizi, ürünün değeri ile arttırmanızı öneriyoruz.

Satış Eğitimi Adım 3

Hiç bir şey bulamadıysanız…

Mevcut başarı senaryolarını düşünün. Sürekli ret edileceğinizi düşünüyor ve müşterilerinize satış yapmanın belirli kesin net sebeplerden dolayı zor olduğunu düşünüyorsanız. Hatta bu düşünce yeni bir müşteriye giderken sizin ayaklarınızı ters çeviriyor ise.

Hemen kendiniz için bir iyilik yapın.

Mevcut hizmet ve ürününüzün karşılığını ödeyen satın almış müşterilerinizi düşünün. Onlar neden satın aldı ? Daha ucuz teklif gitmedi mi ? Yoksa rakibin sunumunu mu duymadılar. İnternet ve bilgi teknolojisi bu kadar yaygınlaşmış iken tek teklif veren siz olabilir misiniz ? Kesinlikle hayır onlar sizi seçti… Sebebi ise çok açık. Sizin en iyisi olduğunuzu düşünüyorlar ? Peki neden ?  Bunu derinlemesine inceleyin sadece bunu tekrar yapmanız gerekiyor.

Yeni bir keşif yapmanıza gerek yok.

Satış Eğitimi Adım 4

Zihin tekrarları insanoğlunun en önemli özelliklerinden bir tanesi de bazı tecrübeleri ve olası yaşanmışlıkları zihninde canlandırıp bunu bütün bedeninde hissetmesi ve buna göre olumlu ya da olumsuz olarak potansiyelinin etkilenmesidir.

Nasıl ki olumsuz tecrübeler bizi bir şeyi yapmaktan alı koyuyorsa. Hatta olumsuz olma ihtimali olan tecrübeler dahi bizi bazı şeylerden alı koyuyor ise olumlu sentetik tecrübeler de bazı konularda motivasyonumuzu ve başarma gücümüzü arttırabilmektedir. O yüzdendir ki ya olumlu tecrübelerinizi sürekli gözden geçirin ve denetleyin, ya da olumlu olacak anları iyimser bir yaklaşım ile tekrar denetleyerek kendinize güç yaratın.

Satış Eğitimi Adım 5

Rahatlayın. Kimse kimseye tokat atmıyor.

Bir satış konuşmasında veya bir satış aramasında başınıza gelebilecek en kötü şey reddedilmektir. Bunun da işin parçası olduğunu ve aslında sizin değil sadece o an yaptığınız teklifin reddedildiğini unutmayın.

Bu gayet doğal ve olağan sonuçtur.  İnsanlar bazı şeyleri yapmaktan, sadece olası çok büyük sonuçlar ve olumsuzlar dolayısı ile geri kalır.

Ve bu olumsuz düşüncelerin %80 – 90 arasında aslında asla olmadığı gerçeği bu sonucu değiştirmez. Satış yapamazsanız ne olur ? Satışlar düşük çıkar. Satışlar düşerse ne olur ? patron kızar. Patron kızarsa ne olur ? İşimden olabilirim. İşimden olursa ne olur ? Yeni bir iş ararım. Sonra Belki de bulamam ? İş bulamazsan ne olur ? Evimden olurum. Sonra Evsiz birisi olarak sokakta yatarım. Sonra ? Aç kalırım. Sonra Üşürüm ?  Eviz kalıp aç kalma ihtimaliniz gerçekten düşündüğünüzden çok çok çok daha azdır.

Sadece bu küçük ihtimal için bu gün hakkınız olan o harika satışı aramaktan veya o toplantıya gitmekten çekinmeyin. Gidin Alın.  Bu ve bunun gibi yüzlerce teknik taktik yöntem ve sır için Satış Eğitimi alın.

Powered By CODE Satış Akademisi: Türkiye’nin 1 Numaralı Satış Eğitimi

satış eğitimi karlı satış Satış Eğitimi Karlı Satış Satis Egitimi CODEMKL12 22 845x321

Satış Eğitimi Karlı Satış

Satış Eğitimi: Kârınızı Çöpe Mi Atıyorsunuz ?

Satış Eğitimi Örneklerinden Bir Tanesi.

Hem kârınızın, hem de satış motivasyonunuzun bir anda yok olmasını mı istiyorsunuz ? Şimdi gelin kendinizi şu resmin içerisinde düşünün. Satış müdürüsünüz ve satış temsilcilerinizden bir tanesinden bir telefon alıyorsunuz. Müşterisinin yanında olduğunu ve satışı kapatmak üzere olduğunu söylüyor.

Satış Temsilcisi: “İlk sipariş için fiyatımız konusunda nasıl bir indirim yapabileceğimizi görmek istiyorlar. Bu şekilde ilk siparişi verdikten sonra bir sonraki siparişte ne kadar kaliteli olduğumuzu gördüklerinde fiyatı tekrar eski haline çekerim. Ama şu an bu indirim yapmamız lazım.”

Himm… Gerçekten mi ?  Satış müdürünün o an ne düşündüğünü hissedebiliyor musunuz ?

Azımsanamayacak kadar çok senaryoda satış müdürü belli bir süre sert adamı oynadıktan sonra, şöyle bir konuşma ile, istenilen indirimi vereceğinin sinyallerini mutlaka vermektedir.

Satış Müdürü:“Hımm… o zaman bu seferlik bu müşteriye özel bir indirim yapabiliriz. Ancak bunu asla ve asla bir satış taktiği olarak kullanmamamız lazım. Biliyorsun bunu sadece işi kaybetmemek için yapıyoruz ve sadece bu seferlik yapılan bir indirim.”

Bu aslında o kadar çok örnekte karşımıza çıkıyor ki. Bunun acı olan tarafı ise bunu o kadar çok duymamız kadar, bu şekilde yapılan satışların fiyatının gittikçe daha da aşağıya gidiyor olması ve uzun vadede asla firmaya kar getirmeyen müşteriler yüzünden şirketlerin zor durumda kalıyor olmalarıdır.

Uzun dönemli fiyat politikası ile müdürler ve patronlar ile satıcılar arasında her zaman görüş ayrılığı ortaya çıkmaktadır. Oysa ki şirketler ürün fiyatlarını uzun dönemli planlarını dengelemek ve bütçe öngörüsünde belirlemektedirler. Fakat fiyatlar üzerinden yapılan her indirim şirketin uzun dönemli planlarını sekteye uğratan bir faktör olarak karşımıza çıkmaktadır.

Satış eğitimi içerisinde indirim verildiği zaman resmin tamamını görmek ve bunun önemli noktaları olan finansal tablolarda indirim ve yatırım planları arasında bu kapsamlı olarak anlatılmaktadır.

Bu konuya eğer müşteri tarafından bakacak olursak.

Bunu teklif etmeyen ve satış eğitimi almamış satıcının işi kapatma anında en kırılgan olduğunu bilen bir müşterinin, son anda bunu istememesi olağan dışı olacaktır. Yani biraz satın alma bilgisine sahip olan müşteri mutlaka ve mutlaka bu tekniği uygulayarak sizin kârınızı minimize edecektir ve kendi karını da, “Satın Alma Yaparken Kazan” tekniği ile maksimize etmeye çalışması çok normal olacaktır.

Bu müşterinin kesinlikle kötü olduğu anlamına gelmez sadece doğal olarak kendi şirketinin çıkarlarını korumak için çalışıyor ve çabalıyor olduğunu gösterir ve iş dünyasında en doğal bir kuraldır. Burada yapılması gereken satış temsilcisinin de aynı hedef doğrultusunda çalışması ve benim kârımdan değil sağlayacağım fayda ile kârını arttırma fikrini öne sürmesi gerekmektedir.

Fiyatta indirime gitmek ve mevcut işi o an için indirimli fiyatla almak sadece tek bir işe yarar. Kârınızın cebinizden çıkıp, çöpe gitmesinden başka bir şeye yaramayacaktır.

Yalnız unutulmaması gereken en önemli nokta; verdiğiniz indirim sadece o an almış olduğunuz mevcut siparişten değil, gelecekteki tüm siparişlerden indirim olarak verdiğinizi bilmenizdir.

Satış Eğitimi içerisinde profesyonel satıcılarla çok net olarak paylaştığımız ve %100 ‘üne yakın bir kesimin bu konuyu ilk defa duyuyor gibi tepki verdiğini acı bir gerçek ise müşterinize ilk siparişte verilen indirim sonrasında verilen fiyatın müşteri tarafından her zaman en doğru fiyat olarak kabul edilmesi durumudur.

Müşterinizin kafasındaki çınlayan gerçek tam olarak “Hımm bu işin ürünün veya hizmetin gerçek ederi demek ki buymuş.” olacaktır.

Yeni bir müşteri için indirim yapmak ne kadar çekici gözüküyor olsa da. Bunu kesinlikle yapmayın!

Satış eğitimi içerisinde ispat ettiğimiz en önemli gerçek ise indirim yapılarak alınan bir müşterinin uzun vadede şirket planlarını alt üst ettiğidir. O müşteriyi almamak o an için çılgınlık gibi görünse de rakamları bir kağıda yazarak hesap yapıldığında sonucun kaçınılmaz olduğu gözükecektir.

O çaresiz duruma düşmemek için, İşte bazı Satış Eğitimi içerisinden teknik ve taktikleri.

Satış huninizi sonuna kadar doldurmanız olacaktır. Şu an elinizdeki müşteriniz asla sizin son müşteriniz veya son potansiyeliniz olmasın. Unutmayın elinizde ne kadar çok potansiyel var ise kaybetmekten o kadar az korkuyor olacaksınız. Satışı yapmadan önce kesinlikle satışı kapatmaya çalışmayın. Masadaki 4 tekliften biriyken kesinlikle fiyat pazarlığına girmemelisiniz. Müşteri daha önce sizinle bir çok sorununu çözmüş olsun ve geri dönüşü daha zor olsun ki siz de sabit ve sağlam durabilin.

Satış Eğitimlerinden anlattığımız bir çok yaşanmış uygulama örneğinde de olduğu gibi; müşteri karşısında satış elemanı daha tüm farklılıkları tam olarak anlatmadan fiyat aşamasına geçme hatasını yapmış ve kaybetmeye mahkum bir şekilde indirim yapmaya mecbur  bırakılmaktadır.

Tamam tamam anladım. Şimdi fiyatı konuşalım şeklinde bir yol izleyerek kapanışı aceleye getiren müşteri en tehlikelisidir. Bir çok zaman satıcının veya alıcının olayı çabucak kapanışa getirmesi sadece fiyat üzerinden pazarlık yapılacak imajını açığa çıkartmış olacaktır ve satış temsilcisinin savunmasız kalmasını sağlayacaktır. Aceleye getirmeyin. Satışı kapatmayı kesinlikle aceleye getirmeyin.

Kârınızı ve satış motivasyonunuzu asla kaybetmeyin. İkisinin birlikte olması durumunda satış yapmış sayılırsınız. İkisinin de çok değerli olduğunu unutmayın, ikisi de vazgeçilmezdir.

Powered By CODE Satış Akademisi: Türkiye’nin 1 Numaralı Satış Eğitimi